Акарицид контактної дії, для боротьби з цілою низкою різновидів кліщів: кліщ павутинний, кліщ суниковий, кліщ виноградний та ін., також ефективний проти білокрилки. Активна речовина піридабен pyridaben, у концентрації 200 г/кг. Виробник: «Нісан Кемікл Індатриз, Лтд», Японія. Випускається як змочується порошок. Клас небезпеки — 2 (небезпечна речовина).
Санмайт застосовується для обприскування листя (надземної частини) рослин. Має контактну дію, тому для досягнення максимального ефекту принципове значення має ретельне змочування всіх поверхонь листя, нирок, бутонів, особливо в пазухах гілочок і листя. Рослини, вирощувані на блоках і в корі (орхідеї, бромелеві) можна полити розчином санмайт.
Особливості:
- дає змогу боротися з кліщами на всіх фазах розвитку шкідника (яйце — личинка — німфа — дорослий кліщ);
- використання препарату не викликає перехресної стійкості;
- препарат починає впливати на шкідника вже за 15 хвилин після оброблення;
- препарат характеризується подовженим терміном дії (5-6 тижнів);
- на ефективність препарату не впливають коливання температури;
- безпечний для сільськогосподарських культур і малотоксичний для теплокровних тварин;
- майже без запаху.
Як використовувати, рекомендації
- на садових рослинах рекомендується використовувати Санмайт після цвітіння, коли щільність популяції кліщів досягає порогового рівня або перевищує його;
- для уникнення пришвидшення розвитку резистентності Санмайт треба використовувати не частіше ніж один раз на пів року;
- атмосферні опади, що випали за кілька годин до проведення оброблення, не знижують ефективність препарату;
- Санмайт може застосовуватися в суміші з усіма традиційними інсектицидами та фунгіцидами, крім сильнолувальних речовин (наприклад, бордосської рідини)!
Норми витрати
1 г на 1 л води ретельно обприскувати, допустима тільки 1 обробка за весняно-літній сезон (раз на пів року). Щоб уникнути прискорення розвитку резистентності Санмайт треба використовувати не частіше ніж один раз за весняно-літній сезон. Діє на всі стадії кліща, але тільки якщо препарат потрапить на самі яйця, личинки та дорослих, тобто обприскувати потрібно ретельно з усіх боків і під листям, і землю теж.
Примітка:
Клас акарицидів речовини піридабен — не визначений unclassified. Має швидкий паралізувальний ефект і тривалу залишкову дію (Інгібічний рух електронів у мітохондрії). Піридабен відносно нестабільний на світлі. Під дією УФ-опромінення руйнується. Період напіврозпаду речовини в ґрунті становить 21 день, у воді — 10 днів.
Токсичність
Піридабен токсичний для птахів, слаботоксичний для бджіл і теплокровних тварин (3 клас небезпеки для бджіл). За пероральною та дермальною токсичністю піридабен помірно небезпечний, інгаляційною — небезпечний. Симптоми отруєння: пригнічення центральної нервової системи, зниження рухової активності, паралічі, хода, що хитається, сукровічні виділення з носа, збільшення дихання, атакія, зниження температури тіла.
Заходи безпеки. Оброблення виробляти, використовуючи засоби індивідуального захисту (обприскувати просто неба, у респіраторі). Під час роботи не можна курити, пити, вживати їжу. Після роботи вимити обличчя й руки з милом, прополоскати рот. Зберігати препарат у сухому прохолодному приміщенні за температури від -15 °C до +30 °C, окремо від харчових продуктів і ліків, у місцях, недоступних для дітей і хатніх тварин! Зберігання робочого розчину не допускається. Під час використання в особистих підсобних господарствах допускається змішувати піридабен з усіма інсектицидами та фунгіцидами, крім лужних (бордоская рідина).
- Ціна: 35 ₴