394 відгуків
Наш Телеграм-канал https://t.me/agroprofiua  Подписывайтесь!

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (67) 797-55-71
+380 (95) 880-25-40
Семена успеха

Посів і вирощування дражованого (гранульованих) насіння.

Посів і вирощування дражованого (гранульованих) насіння.

Посів і вирощування гранульованих (дражованого) насіння.

Стаття велика, але, думаю, кому ця тема актуальна і цікава-подужають її до кінця, так як не можливо подати таку інформацію поверхнево, стисло. Необхідно врахувати всі нюанси, від яких безпосередньо залежить успіх нашого заходу)).

Зараз невеликий спад в темпі догляду за вегетативними рослинами і якщо є бажання-можна зайнятися посівами)). Дуже багато видів рослин доступні нам у насіннєвому розмноженні-петунії, бегонії, бакопи, еустоми, альстромерії, глоксинії, ціле море однорічних і багаторічних квітів. В даний час фірми-виробники таких насіння використовують технологію дражування насіння, так як насіння багатьох культур дуже дрібні і в необробленому вигляді їх посіви ускладнені. Наприклад, в одному грамі бегонії міститься до 100 000 насінин. Тому-гранулювання насіння спрощує технологію посіву, дає можливість придбати потрібну кількість насіння, створює індивідуальний підхід до кожного рослині.

При посіві такого насіння є певні тонкощі.

Перше. Терміни посіву. Багато в чому вони залежать від циклу розвитку рослини. Зазвичай, ця інформація вказується на пакетику або її можна подивитися в інтернеті. Наприклад, в кімнатних умовах, цикл розвитку еустоми-5-6 місяців. Цикл розвитку пеларгонії-4-5 місяців, петунії-3-5 місяців. Виходячи з цих даних, ми можемо приймати рішення-яких культур сіяти раніше, в листопаді-грудні, а які-починаючи з січня-лютого. Терміни розвитку в кімнатних умовах на 1-2,5 місяці довше, ніж у тепличних.

Друга.Освітлення. Якщо у Вас зовсім немає можливості досвічувати розсаду про посівах краще забути до березня місяця, до настання повноцінного світлового дня. Якість недосвечиваемой розсади буде пригнічувати Вас більше, ніж якщо б її не було взагалі.Для підсвічування підійдуть довгі лампи денного світла, так і звичайні економки світлодіодні. В темні дні підсвічувати розсаду краще цілий день, з 7-8 ранку і до 22 години. В сонячні дні-з 7-8 ранку до 10 ранку і з 16-17 до 22 годин.Освітлення повинне розташовуватися на відстані 25-40 см від посівів, в залежності від потужності ламп. (лампи розжарювання використовувати не можна). При наявності гідної підсвічування-вирощувати розсаду можна починати з жовтня-листопада місяців. Додатковим плюсом і до висвітлення і до утеплення буде обладнання "розсадника" фольгоизолом. Це-матеріал-утеплювач з поверхнею, що відбиває. відмінно зарекомендував себе. Дає гарне відображення променів, посилює освітлення, додатково захищає від протягів.

Третє. Температурний режим. Середнім, оптимальним показником для схожості насіння можна вважати 22-26 градусів. Температуру необхідно виміряти саме на тому місці(стелажі, підвіконні), на якому будуть стояти посіви. Так само, варто врахувати, що лампи будуть давати додатково кілька градусів. Якщо у Вас холодно-до 18 градусів,то з високою часткою ймовірності, посіви або будуть сходити довго і нерівномірно, або будуть покриватися цвіллю, дивуватися грибковими захворюваннями.Якщо у Вас жарко-вище 26 градусів-то посіви будуть дуже швидко пересихати, Ви їх будете заливати і це теж призведе до чорної ніжці і загибелі.

Четверте. Вологість. Дражированная, гранульована оболонка насіння повинна бути постійно в зволоженому стані до моменту прокльовування паростка. Для цього нам необхідно використовувати міні-теплички, парничок, пластикові прозорі коробочки, контенери. Так само, після посіву, потрібно відразу зволожити гранули з пульверизатора, змочити оболонку. Таку процедуру потрібно повторювати раз в 2-3 дні, щоб гранула не пересихала.Зволожувати потрібно зовсім небагато, буквально 1-2 натискання розпилювача, щоб не створювати зайву вологість . У воду можна додати Триходермін, 1 раз, щоб не було розвитку патогенів. Зволожувати посіви потрібно до того моменту, поки оболонка гранули не зісковзне з зросту.

П'яте. Один з найважливіших пунктів-це субстрат. Колись, на зорі своєї квіткової діяльності, я сіяла насіння Анвисовкой (англійської) кампануллы. Взяла дерев'яний ящичок, просіяла в нього городню землю, уплотнила, зробила лінійкою бороздочки, висипала в них пилоподібні насіння, засинала, полила. Накрила плівкою і залишила на холодному підвіконні. Справа була в січні. Ближче до квітня у мене закралися підозри, що все, фініш, я буду без дзвіночків))). Єдиним моїм висновком на той момент було-" Ну і фуфло ці англійські насіння")))). Тільки з появою в світі садівників торф'яних таблеток Джиффи, я зрозуміла,що це не насіння фуфло-це моя агротехніка фуфло). На сьогоднішній день, є 2 найоптимальніших варіанти для висіву дражованого або дрібних насіння. Це-торф'яні таблетки Джиффи або професійні субстрати дрібної фракції з низьким вмістом добрив. Обидва варіанти доступні, зручні, дають прекрасні результати. Як користуватися? Торф'яні таблетки (я наполягаю на фірмі Джиффи, так як бувають і іншого "розливу", що нагадують асфальт) бувають різного діаметру-від маленьких-з 10-копійчану монету, до великих-близько 5 див. Особисто мені зручно використовувати таблетки 44-48 див. Щоб підготувати Джиффи, складаємо їх в лоток, ємність і заливаємо водою. У холодній воді вони розбухають хвилин 10, в теплій-2-3 хвилини. Після того, як таблетки перестануть вбирати воду, необхідно злити зайву і трохи, не сильно, віджати кожну таблетку. Далі використовуємо її, виходячи з економності, кількості насіння і місця-можна посіяти зверху за 4-5 насіння, а можна ще розрізати його впоперек в цілях економії і посіяти по 4-5 гранул на кожну половинку таблетки. Флізелінову сіточку знімати не потрібно. Маємо таблетки в наших парничках, виробляємо посів. Насіння розкладають строго по рівній поверхні, не вдавлюються, не присипаються. Зручно для цього використовувати зубочистку-змочуючи її кінчик водою-приклеюємо гранулку і переносимо на таблетку. Зволожуємо, підписуємо і закриваємо теплички. Всі. Другий варіант-профсубстрат. Його потрібно попередньо зволожити , але не сильно, щоб при стисканні в руці між пальців не виступала вода. Заповнити субстратом контейнер, розрівняти не ущільнюючи ,змочити з пульверизатора(1-2 натискання) і таким же способом посіяти насіння.

Шосте. Провітрювання. Необхідно стежити за вологістю посівів.З моєї практики-провітрювання краще робити щодня, щоб уникнути чорних ніжок, хвороб, закисання субстрату. Починати цю процедуру має сенс при появі перших сходів. Провітрювати можна 1-2 рази в день по 10-15 хвилин. Провітрювання потрібно виробляти до появи першої пари справжніх листків. З моменту появи таких листочків провітрювання переходить в загартовування-це поступове збільшення час провітрювання. Тобто, Ви залишаєте посіви 2-3 рази на день за 20-40 хв без укриття, поступово збільшуючи час.Через 5 -7 днів можна не до кінця закрити плівку або скло, поступово підводячи рослина до життя без укриття.

Сьоме. Добрива. Застосування добрив доцільно після появи у рослин кореневої системи. На перших етапах сіянець зростає навіть без розвиненої кореневої, вона іноді знаходиться ще в гранулі. Поступово, рослина скидає гранулу, коріння "хапаються" за субстрат і починають свій розвиток. Найкращі кореневі системи виходять в субстратах, ненасичених добривами, лекгих, аеруються. Тому, до появи 1-2 пари справжніх листків(в залежності від того, наскільки культура швидкісна) застосування добрив недоцільно. Мало того, воно може нашкодити-дати закислення субстрату, створити сприятливі умови для розвитку патогенної мікрофлори.Але й затягувати з застосуванням теж не потрібно. Оптимально буде починати удобрювати з 1-2 пари справжніх листків. Я свідомо не пишу-удобрювати після пікіровки, так як для однієї культури пікіровку можна проводити і на 1 цієї парі, а для іншої-не раніше четвертої. Що краще всього застосовувати? Відмінно зарекомендували себе-Райкат старт-природний стимулятор розвитку, добриво і антистрессант в одному флаконі, Плантафол з формулою 20-20-20, Петерс Професіонал 20-20-20, Нутрівант 18-18-18. Зупинюся саме на цих добривах, як найбільш ефективних і відповідних для позакореневого застосування. Так як посіви маленькі, зайва вологість субстрату згубна для них і найкращим буде саме позакореневе застосування добрив. З приводу доз. Не варто давати повні дози-у субстраті частково є харчування , та й сама потреба в харчуванні поки мала.Нас швидше цікавлять підтримуючі і стимулюючі дози-це третина від норми, раз в 10 днів. Після пікіровки сіянців дозу можна збільшити до половинної, раз в 7 днів. Дуже добре чергувати різні види добрив. (але не міняти поки формулу добрива)

Восьме. Форс-мажори. Якщо, все ж, були помилки в агротехніці, не вдалося витримати норми, були погані умови-можливі різні проблеми. Це-сіра гнилі, фузаріоз, чорна ніжка, грибний комарик. З сірою гниллю боротися можна. Ефективні препарати-Тельдор -пакетик 8 г на 5 літрів води, Максим-для сіянців - 1 мл на літр води. З фузаріозом і чорною ніжкою боротьба практично даремна на таких стадіях розвитку рослин, тому, краще не допускати перезволоження і в якості профілактики застосовувати Триходермін. Але у всьому потрібна міра-можна і Триходерміном забризкати від старанності так, що прилетить чорна ніжка). Від грибного комарика допоможе просушування субстрату.

Це-основні моменти в агротехніці посіву гранульованих насіння, дотримуючись яких, Ви зможете самостійно виростити багато рослини, виростити рідкісні види, яких немає у продажу, заощадити на покупці розсади, або навпаки-виростити розсаду для продажу. Таким же способом можна висівати і недражірованние, дрібні насіння.

Всі наші статті доступні на сайті, в розділі "Корисні статті".

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner