394 відгуків
Наш Телеграм-канал https://t.me/agroprofiua  Подписывайтесь!

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (67) 797-55-71
+380 (95) 880-25-40
Семена успеха

Ще раз про укорінення.

Ще раз про укорінення.

Ще раз про укорінення.

Є таке поняття-як агротехніка. Це-комплекс заходів та умов для вирощування певного виду рослин з метою досягнення найкращих результатів. Якщо відступати від умов агротехніки-це буде знижувати можливість одержання цього результату. Тобто-не дотримані умови-шанси падають.

Причини, по яким не вкорінюються живці пеларгоній.

Перша-субстрат. Грунт для вкорінення повинен бути професійним. Що це означає? Існують профсубстраты для великих виробників рослин. Вони продаються у великих паках по 250 літрів. Призначені для різних стадій розвитку рослин-живцювання і посів у касети, пікіровка і висадка в горщики 8-9 см, перевалку в горщики до 15 см і для крупномірів. Також субстрати відрізняються фракціями-від 0 до 40 мм. Це-розмір складових. Ще може бути відмінність у кислотності, в складі. Наприклад, деякі складаються лише з білого сфагнового торфу, деякі-з коричневого, деякі змішані в різному процентному співвідношенні. Для укорінення або посіву рослин нам підходять субстрати з мінімальним вмістом добрив у ґрунті. Коріння краще розвиваються, з'являються саме в бідному субстраті, а не удобренном. Напевно, Ви помічали, як важко укоренити породисту пеларгонію у звичайній, "жирної" землі, багатою органікою.

Друга причина-це освітлення. Для вкорінення світла має бути достатньо. Це не повинен бути пряме сонячне світло. Це не повинна бути глуха тінь. Нам підійде розсіяне освітлення. Занадто темно, далеко від вікон-повісьте лампу денного світла. Занадто сонячне вікно-притените папером, агроволокном.

Третя причина-температурний режим. Погано укорінюються живці як при низьких, так і при високих температурах. Конкретно для пеларгоній, найкращий діапазон від 18 до 24 градусів. Якщо у Вас холодно і сиро-живці загинє. Якщо занадто жарко-живці будуть швидко пересихати, Ви їх будете часто поливати і вони все одно загинє)). Пройдіться з градусником по місцях, де Ви плануєте розмістити на вкорінення живці і виміряйте денну і нічну температуру.

Четверта причина - неправильний інструмент для обрізки. Часто, живці зрізають звичайними кухонними ножами, секаторами сумнівною гостроти та іншими знаряддями святої інквізиції)). При резе такі інструменти здавлюють тканини рослини, і надалі ці "расквашеные" частини зможуть тільки загнити. але ніяк не дати каллюс(зачатки коренів). Для обрізки краще підійде шпалерний ніж-він достатньо потужний для застосування зусилля, робить рівний, ідеальний рез.

П'ята причина-живці взяті з рослин, на яких були суперечки грибкових інфекцій. Насправді-ці суперечці скрізь)). Просто при ослабленні імунітету рослини відбувається поразка. Осінь-пора зниження імунітету. Те, що на рослинах, особливо тих, що влітку містилися на вулиці, є такі спори-до ворожки не ходи)). Тому, дуже навіть не зайвим буде обробити свої маточники за тиждень до живцювання. Підійдуть системні фунгіциди Ридоміл Голд, Максим, Світч, Топсин М. Ці фунгіциди пригнічують спори збудників, знищують існуючу інфекцію, проникають в тканини і захищають сама рослина і новий приріст. Так Ви захистите і маточники і майбутній держак.

Шоста причина-бажання полити. Вперше воно виникає вже під час посадки. Але! Найкраще рішення-це змочити сам субстрат і висадити держак. Більше полив не потрібен. Наступний-тільки після просихання не менше, ніж до середини чарочки. Коріння тягнуться до вологи, а вона знаходиться внизу чарочки. Якщо Ви постійно і часто будете поливати живці, крім болота навколо стовбура черешка нічого не досягнете. Полив проводиться тільки після просушування. Зручно використовувати шприц або спринцівку, щоб адресно доставити вологу до НИЗУ грунту. Іноді полив краще замінити обприскуванням звичайною водою, можна з додаванням препаратів Райкат Старт, Амінокат, Епін. Це додасть тонусу черешку, знизить втрату вологи листям і мінімізує стрес.

Седьмая причина-слишком старый или молодой черенок. Как это понять? Хуже укореняются одревесневевшие, толстые, старые части растений. В них очень мало осталось гормонов роста и шансы на корни-минимальные. Но! Тоже не очень хорошо брать совсем "сырые", молодые кончики побегов. Ткани настолько нежные и невызревшие, что не смогут образовать каллюс и загниют. Обычно берутся черенки с 5-6-ю листьями, удаляются нижние 2-3 листочка и высаживаются. У карликовых сортов можно оставлять больше листьев-5-7. Много листьев на черенке-плохо, так как каждый лист забирает энергию, мало листьев-тоже плохо-так как эти листья являются и источником питания черенка на период жизни без корней. Поэтому-нужен баланс-старые листья не забирают энергию, молодые-ее дают.

Это-основные причины. Из второстепенных-теплички, парнички, домики из кулечков, бетонирование корневином, спички в грунт, удобрения для черенков без корней и другие БДСМ.Конечно, у кого-то и в кульках выживает пеларгония, конечно, кто-то укореняет в земле из огорода, конечно, у кого-то и палка цветет. Но....мы начали с АГРОТЕХНИКИ, ее и будем придерживаться, так как все это-частные, единичные случаи удачи, скорее ВОПРЕКИ, а не закономерность. А закономерность и хороший результат даст нам только агротехника, как массовая, проверенная временем и подтвержденная результатами практика. Гарних, упевнених і швидких корінців!))

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner