394 відгуків
Наш Телеграм-канал https://t.me/agroprofiua  Подписывайтесь!

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (67) 797-55-71
+380 (95) 880-25-40
Семена успеха

Як зберегти плющелистную пеларгонію взимку.

Як зберегти плющелистную пеларгонію взимку.

Як зберегти плющелистную пеларгонію взимку.

Плющолиста пеларгонія завоювала серця квітникарів великою кількістю форм, забарвлень, своєю невибагливістю і витривалістю. Вона впевнено займає лідируючі позиції, часом витісняє звичні ампеліо петуній, сурфіній, бегоній та інших рослин. І це-не дивно. Вона прекрасно пристосована до нашого мінливому температурного режиму влітку, коли один холодний період змінюється нестерпною спекою і навпаки. Але восени , коли приходить пора заносити всю цю красу в дім-багато стикаються з певним рядом проблем, таких, як різке пожовтіння рослин, наявність шкідників, осипання листя і загниванням кущика, яке призводить до втрати всього рослини..

Важливе правило-заносити доросле рослина в підвісному кашпо або в балконних ящиках краще за 10-12 днів до початку опалювального сезону, тобто-кінець вересня. Так плюшка не зіткнеться з різким перепадом температур від 5-10 градусів на вулиці до +20 в приміщенні, що і викликає рясний "листопад". Але не завжди це вдається зробити з різних причин. Тому, коли б Ви не занесли її в будинок-алгоритм буде приблизно такий.

Перше. Це-обрізка. Укорачивам всі батоги так, щоб від краю підвісної горщика вони були приблизно 10-15 см(це для стандартних сортів) і 5-10 (для компактних). Обрізку виробляємо гострим, чистим ножем(зручно використовувати шпалерний ніж), зріз робимо відразу за листовим вузлом. Батоги, які йдуть вгору-можна вкоротити трохи сильніше. Одночасно з обрізанням видаляємо всі хворі, пошкоджені частини рослини, включаючи сухі ніжки від листочків і прилистки. Рыхлим верхній шар грунту., або(що значно краще)-міняємо його на свіже(приблизно на пару сантиметрів).

Друга. Це обробка від шкідників і хвороб. Після літа не зайвим буде зробити таку профілактику. Від шкідників достатньо буде пролити грунт Конфидором Максі(1 грам на 1 літр води) або Моспиланом і побризкати Максимом і Ридоміл Голдом. (теж по інструкції). Для профілактики захворювань у воду для поливу рекомендую постійно додавати Триходермін. І необхідна обробка (обприскування) , Топазом , або Швидкому, Флінт Старому вдасться знайти. Таким чином Ви захистите рослина перед зимівлею від можливих неприємностей. . Дуже важливий момент-не залишайте оброблені рослини на холоді протязі. Дайте їм добре просохнути 4-5 днів і тільки після цього розміщуйте вже знижені температури, де і будемо зимувати.

Звичайно, не у всіх є спеціальні приміщення або умови. Тому, наше завдання -протримати рослини до весни з мінімальним для них стресом.

Третье. Это сама зимовка или пониженные температуры.  Первый вариант-это придвинуть горшки максимально к оконным стеклам. Старайтесь, что бы листики их не касались. Второй вариант-это зимуем, где придется. То есть-в условиях  обычной квартиры и возможно, высоких температур.  В таком случае - главная задача-загнать растение в спячку, ограничив полив. Считайте их кактусами.   Просто забудьте про них .  Поливать нужно не чаще, чем один раз в 2 недели, возможно и реже.  Объем воды для полива-50 мл (стопка), по краю горшка.  Такой режим мы выдерживаем с ноября по февраль.  Через полив можно давать комплексное удобрение в половинной дозе. Так как полив будет 1-2 раза в месяц, то и подкормки будут только поддерживающими, а не стимулирующими рост растения.

    Если у Вас зимуют молоденькие кустики, укорененные черенки, то к ним обязательно нужно применить все те же обработки от вредителей и болезней. Единственное отличие-это более частый полив. Необходимость в поливе определяем так-погружаем пальчик в грунт, если ВНУТРИ горшочка хоть немного влажно-не поливаем. Если сухо-ждем еще пару дней и поливаем. 

Основна проблема у збереженні пеларгоній в зимовий період-це переливи. Але у кожного свої поняття про поливі . Повірте, пеларгонію краще пересушити, ніж перелити. Не "пийте" багато і вдалої Вам зимівлі
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner