394 відгуків
Наш Телеграм-канал https://t.me/agroprofiua  Подписывайтесь!

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (67) 797-55-71
+380 (95) 880-25-40
Семена успеха

Чому не цвіте пеларгонія?

Чому не цвіте пеларгонія?

Часто квітникарі ставлять питання-" Чому не цвіте пеларгонія?".

 

Відповіді всього три:

1. Недостатнє або незбалансоване харчування.

2. Відсутність весняної або осінньої обрізки.

3. Відсутність освітлення.

 

Розглянемо перший фактор. Частота застосування і якість добрив найбільш впливають на результат цвітіння. Частоту застосування слід розділити за двома факторами-який час року(світловий день) і вік рослини.В осінньо-зимові місяці( листопад-січень) добрива краще застосовувати в половинній дозі з періодичністю один раз в 10-14 днів. У весняно-літній період( лютий-жовтень) добрива застосовуємо в повній дозі , один раз в 7 днів. Молодим рослинам краще давати підживлення в половинній дозі з такою ж періодичністю, з урахуванням світлового дня, як і дорослим.(молода рослина-це 1-3 місяці, не більше).

Баланс харчування. Більш докладно про це написано в замітці "Про добривах". В двох словах-якісні добрива повинні містити NPK комплекс, що відповідає періоду розвитку рослини + набір мікроелементів. Немає добрив для гераней", "для троянд", "для багряної квіточки". Є формули з різним вмістом NPK (азоту, фосфору і калію), решта-маркетинговий хід. Перевагу-комплексним добривам, а не моно..( сечовина, селітра, монофосфат калію та ін).

Другий фактор-відсутність обрізки. Ні, ну навесні, звичайно, і палиця цвіте)). Але , чим більше рослина сформує гілочок, ніж пухнасті буде кущик-тим більше рясне цвітіння ми отримаємо. Цього можна досягти тільки обрізанням і прищіпку. Є сорти, більш схильні до кущіння, є-менш, але абсолютно всі потребують або в обрізанні, чи в прищіпки ( більш детально про це у нотатках "Обрізка пеларгоній".)

І третій фактор-недостатнє освітлення. Він не вирішальний, так як пеларгонія пристосовується до будь-яких умов, але в сильно затінених місцях цвітіння буде не рясне і менш виражене. Не любить рослину і дуже відкритий, пекуче сонце(якщо воно з закритою кореневою системою і не висаджено у відкритий грунт). Найкращий варіант-розсіяне освітлення влітку і достатня взимку.

Такі фактори, як склад ґрунту (виняток-кислотність, повинна бути нейтральною), об'єм горщика (за віком, звичайно), і інше, суттєвої ролі не відіграє. Забезпечте ці 3 нескладні умови і Ви будете насолоджуватися чарівним цвітінням пеларгоній .

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner