394 відгуків
Наш Телеграм-канал https://t.me/agroprofiua  Подписывайтесь!

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (67) 797-55-71
+380 (95) 880-25-40
Семена успеха

Живцювання пеларгоній.

Живцювання пеларгоній.

Живцювання пеларгоній.

Весна-найбільш сприятливий час для розмноження (живцювання) пеларгоній, нехай навіть і така затяжна, як в цьому році)). Для живцювання підходять добре оброслі маткові кущі, яким потрібно підкоригувати форму або Ви хочете укоренити живці цього сорту. Маточне рослина обов'язково має рушити в ріст, прокинутися. Це можна визначити по активному росту молодої зелені, просыпающимся нирках. Для живців зрізають молоді пагони (не одревесневевшие). Різ робиться над брунькою, яка дивиться назовні куща(з неї піде текст втеча) . Різ робиться рівний, гострим ножем, одним рухом(пиляти не треба). Місце зрізу можна замалювати коректором на водяній основі.

Отримані живці потрібно підготувати до висадки-прибрати всі прилистки, оновити зріз-зробити його не прямим, а косим. Прибрати зайві листочки-достатньо , щоб держак мав 2-4 листочки( залежно від сорту). Як субстрат для вкорінення можна використовувати верхової стерильний торф, нейтральної кислотності(можна переглянути в альбомі "Субстрати") , або перліт або вермикуліт. Вермикуліт і перліт перед використанням потрібно змочити водою. З часом Ви самі зможете підібрати для себе найбільш зручний вид субстрату, результати я покажу під всі види.

Наповнюємо субстратом стаканчики(зручно використовувати прозорі для спостереження за появою корінців) , приблизно наполовину або трохи більше. Садимо держак в субстрат, трохи ущільнюємо навколо стебла, щоб держак був стійкий, не хитався. Якщо держак висаджений в перліт, вермикуліт-полив не потрібен, так як ми вже попередньо всі увлажнили. Якщо грунт-то поливаємо зовсім трохи, злегка змочуючи.

Черенки пеларгоний не накрываются парничками, пленкой, кулечками и др. Поместить их лучше в рассеянное освещение (не на солнце, но и не в глухую тень). Температура для хорошего укоренения-24-26 градусов. При более низких температурах процесс будет идти дольше и возрастает риск загнивания черенка, повреждения " черной ножкой". Один раз в день, утром, можно опрыскивать черенки из распылителя, компенсируя листьям потерю влаги. (если температура ниже 20 градусов-опрыскивать не стОит). В первые дни растение будет в стрессе и "повесит" немного листочки-это нормальный процесс. Як тільки держак сформує каллюс-зачатки кореневої системи, тургор листочків відновиться. Відновлення тургору є першою ознакою того, що укорінення сталося і можна виглядати перші корінці крізь субстрат). Тільки після того, як ми побачимо коріння, можна перший раз удобрити живці-азотним добривом в половинній дозі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner