394 відгуків
Наш Телеграм-канал https://t.me/agroprofiua  Подписывайтесь!

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (67) 797-55-71
+380 (95) 880-25-40
Семена успеха

Про добривах.

Про добривах.

Про добривах.
Добрив зараз безліч, у різних формах випуску, з різним складом та способами застосування . На що варто звернути увагу в першу чергу?
Перше-це формула добрива, що позначається N-P-K + мікроелементи , де N-це АЗОТ, P - це ФОСФОР і До-це КАЛІЙ. Азот відповідає за наростання вегетативної маси рослин ,формує майбутній кущик, Фосфор відповідає за бутонизацию,але так само сприяє активному розвитку кореневої системи, Калій сприяє закладці квіткових бутонів і формування зав'язі(для плодоносних рослин). Розуміючи цей принцип, ми і повинні підбирати добрива для рослин. Тобто-якщо пеларгонія (або інші квітучі) знаходяться в стадії молоденького кущика або після обрізки то недоцільно годувати її добривом з формулою, де переважає калій , наприклад 5-15-45, а варто дати формулу, де переважає азот(30-10-10). Фосфорної формулою краще користуватися після пересадки-перевалки живців або дорослих кущиків, буквально пару раз і наступний етап застосування-вже безпосередньо утворення квітконосів. В цей же момент потрібно застосовувати і калійну формулу.
Друге-якість добрив. Чим вища якість, тим вище і ціна, і нікого я цим не здивую))). У дорогих добривах складові знаходяться в більш очищеному вигляді, набагато легше засвоюються рослинами, не забиваючи судинну систему, що відповідає за провідність. До якісних добрив додано весь спектр необхідних мікроелементів-магній, бор, сірка, цинк, залізо і тд. Як правило, такі комбінації повністю покривають всі потреби рослини, сприяючи правильному і гармонійному розвитку. Якщо растюшке не вистачає бора-вона буде погано розкривати квітконіс, можливо отсушивание квітконоса, якщо магнію-листя буде мати блідий відтінок, марганцю-підуть світлі плями по листю....Але брак будь-якого мікроелемента визначити важко навіть фахівцеві, а недосвідченому квітникарю-і поготів. Тому особисто я не вітаю застосування моно-добрив, типу селітри, монофосфату калію і подібних. Краще використовувати хороші, комплексні добрива, не створюючи проблем собі і рослинам.
Третє-форма , в якій випускається добриво. Зараз на ринку представлено безліч рідких пляшечок, на яких зазначено використання за видами квітів і рослин-" Фіалка", "Пеларгонія", "Сурфінія" та ін. За великим рахунком-це маркетингові стратегії фірм-виробників. Нічим, крім складу макро і мікроелементів вони не можуть відрізнятися. І більшість формул підходять для всіх квітучих рослин. Мало того-вважаю всі рідкі добрива-компотом)). Всі пристойні виробники сухих добрив вказують на упаковці-" Робочий розчин готується в день застосування і не зберігається більше доби". Як може стояти компот в пляшках в температурному діпазон від мінус 25 до плюс 40 і вище-я не розумію....))). Єдиним допустимим рідким добривом визнаю гумати і все.Тому рекомендую використовувати добрива в порошках, гранулах, сухі.
Четвертое-способ применения. Их три-по листу(опрыскивание) , полив под корень и удобрения в гранулах пролонгированного действия. Обязательно стоит прислушаться к рекомендациям, данным производителем на упаковке . Во-первых-площадь поверхности вегетативной массы больше, чем площадь корневой системы и применение удобрений по листу бывает намного эффективнее, чем полив. Во-вторых, в состав таких удобрений часто добавляются дополнительные составляющие для лучшего контакта раствора с листовой пластиной, которые не вредят листьям, но при применении методом полива могут обжечь корни. Решать-какой способ подкормки выбрать, нужно исходя из условий, в которых находится растение. Например-стоит сырая длительная погода, корневая система-влажная, а подошло время удобрять, в помощь будут листовые подкормки. Или растение атаковала грибковая инфекция, при лечении которой опрыскивание противопоказано-тогда целесообразней будет внести препарат поливом. Очень хорошо чередовать эти 2 способа. Пролонгированные удобрения не имеют недостатков-одни +++. Закладываются в грунт при пересадке-перевалке растений, либо добавляются в грунт к уже растущим. Гранула под воздействием воды и температуры высвобождает в корневую зону все питательные вещества. Оболочка гранулы учитывает температуру грунта и начинает работать от 18 градусов тепла, когда растение наиболее склонно воспринимать питание. Такие удобрения, как Осмокот, содержат все необходимое, для превосходного развития растений.
Підходьте до вибору добрива вдумливо, аналізуючи, за що саме буде відповідати підживлення, як Вам простіше буде застосовувати препарат, виходячи з Вашої зайнятості, умов утримання рослин і періоду розвитку кущика. Пишного цвітіння Вашим підопічним і приємних весняних турбот всіма любителями творити прекрасне!))

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner