394 відгуків
Наш Телеграм-канал https://t.me/agroprofiua  Подписывайтесь!

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (67) 797-55-71
+380 (95) 880-25-40
Семена успеха

Обрізка пеларгонії зональної та підготовка до зимівлі.

Обрізка пеларгонії зональної та підготовка до зимівлі.

Обрізка пеларгонії зональної та підготовка до зимівлі.

Застава пишного цвітіння пеларгонії-це правильна обрізка і підготовка кущів до зими. Перший етап-безпосередньо сама обрізка. Для цього нам знадобиться гострий ніж, дуже добре підійде "шпалерний". Є думка, що осіння обрізка повинна бути меншим, ніж весняна. В чомусь я з ним згодна,якщо Ви -любителі поливати без міри, то це - Ваш варіант. В такому разі-обрізаєте Ваші кущики приблизно наполовину,(не більше, ніж на дві третини). Якщо зможете стримувати себе і забезпечите рослині "сухий" режим-то краще віддати перевагу другий варіант-обрізка "на пень". Поясню-чому, плюси і мінуси. Листям рослина випаровує вологу, чим менше листків на рослині, тим менше його потрібно поливати, інакше йому просто нічим буде виводити цю вологу, почнуть загнивати коріння і рослина просто пропаде. Тим більше , світловий день скорочується, процеси сповільнюються. Тому утримувати обрізані "на пень" рослини потрібно в сухості, тільки злегка підтримуючи мізерними і рідкісними поливами (в залежності від Вашого грунту). У чому перевага такого обрізання? Зроблю акцент на тому, що її потрібно проводити у вересні. Обрізати кардинально в жовтні, листопаді або пізніше-великий ризик для рослин. У пеларгоній повинен бути ще один світлий місяць для обростання маточників. Якщо різати пізніше-у гіршому випадку рослині не вистачить світла, грунт буде просихати довше, сил у нього буде менше і воно загине. В кращому-при недоліку освітлення сформує витягнулися, слабкі пагони, з довгими міжвузлями, які зіпсують форму Вашого кущика .

Але!... Чим вона краща? По-перше-у Вас буде більше місця, так як горщики встануть впритул один до одного. По-друге-за місяць-півтора вони вже почнуть формувати крону і підуть в зимівлю не голими палицями, а гарненькими кульками. В третіх-це забезпечить Вам більш раннє цвітіння, майже на місяць-півтора, так як Вам вже не доведеться робити кардинальну обрізку-тільки формує прищіпку (точки росту) . В -четверте-це дозволить більш якісно обробити кущики препаратами, знизивши ризик хвороб і знищивши залишки шкідників. В загальному, який варіант обрізки вибрати-вирішувати Вам, виходячи з Ваших можливостей і любові до поливу))).

Як різати? Тут є нюанси. Карликові і мініатюрні сорти не варто "зарізати" надто кардинально. Стандартні і рослі можна різати нижче. У будь-якому випадку Ви повинні залишити на стовбурі мінімум 2 нирки (зовнішню і внутрішню). Забрати всі пагони, що ростуть всередину куща. Забрати всі хворі частини, сухе листя, гілочки, палички і прилистки. Якщо є зовсім молоді, "сирі" пагони, які йдуть із землі-їх досить просто прищипнути. Рез робити одним рухом, не пиляти, над брунькою, яка дивиться назовні кущика, а не всередину-так як вона прокинеться першої. Зрізи можна замазати канцелярським коректором на водній основі або присипати товченим активованим вугіллям. Молоді рослини (до року) ще не мають досвіду зимівлі і будуть продовжувати рости, тому, якщо Вас влаштовує форма кущика-досить просто прищипнути гілочки, якщо рослина потрібно коригувати-то обрізаємо , як і дорослі кущі.

Далі нам необхідно замінити верхній шар ґрунту, приблизно на 2-3 см, акуратно, не пошкодивши коріння. Досипати в горщики свіжий грунт. Пересаджувати рослину в зиму не варто-це простимулює активне зростання, а це нам не потрібно і рослина без листя має кинути всі ресурси на розвиток кореневої системи для освоєння нового об'єму ґрунту, при цьому йому ще потрібно буде нарощувати вегетативну масу. В умовах осені це викличе стрес і загибель.

Після того, як ми обрізали кущі, оновили шар землі, нам потрібно зробити профілактичну обробку від хвороб і шкідників. При цьому ми не забуваємо-поливи тепер-"ТАБУ". Обробка через грунт проводиться , якщо земляний ком не мокрий, а добре просох. Якщо на рослинах є плями, інші ознаки хвороб, то можна обробити препаратом Максим (2 мл на літр води). Через тиждень -додатково потрібно обприскати рослини Топазом або Незабаром + Теппеки або Вертимек(системний фунгіцид і інсектицид). Обприскування проводити вранці, щоб рослини встигли за день просохнути.

Всі. Далі-ми просто підтримуємо рідкісними і мізерними поливами з застосуванням комплексних добрив з мікроелементами. Формула добрива рівна-20-20-20 (це вміст азоту, фосфору і калію, тобто-N-P-K). До листопада -з кожним поливом в половинній дозі(враховуємо, що число поливів і кількість води потрібно значно скоротити), з листопада по січень-один раз в дві-три тижні третину дози. З непоганих добрив -Майстер (фірми Валагро), Плантафол, Петерс. Нагадаю, необхідність поливу визначаємо зануренням пальчика в грунт-якщо хоч трохи волого-не поливаємо. Якщо сухо-чекаємо 3-5 днів і поливаємо невеликим об'ємом води по краю горщика.

На істину в останній інстанції не претендую)), це мій досвід, можливо, він комусь згодиться і хтось побачить свої "граблі", на які наступає .Фото обрізки докладаю, фото обростаючих маточників, живців, які вийшли при обрізанні і готових до укорінення. Вдалої Вам зимівлі!))))))). ( Свідомо не пишу про переваги зимівлі в температурному режимі 10-15 градусів, так як таку можливість мало хто має, але якщо є-це, звичайно, великий +).

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner